Női és férfi hajfestés

A hajfestés épp olyan régi eredetű dolog, mint a szépségápolás. Alapköveit már az ókorban letették. Luxorban a régészek felfedeztek egy olyan papiruszt, mely részletesen foglalkozik a haj ápolásával, festésével és az ősz haj elfedésével. Ezeknek a hajfestőszereknek az elkészítési módja is fennmaradt.

Az ókori Perzsák szerint a nő akkor szép, ha haja fekete, ehhez hennát és indigót használtak. A görögök és a rómaiak is nagy hangsúlyt fektettek a női haj festésére. A germán törzsek a szőkéket preferálták, így ők a szőkítés különböző formáit terjesztették.

A XIX. század második felétől rohamos fejlődésnek indult a vegyipar. Az 1878-ban felfedezett hidrogén-peroxid hozta meg azonban az igazi változást , mely óriási fejlődésnek indította a ma is használt szőkítők és festékek elődeit.
A haj színét két dolog határozza meg: a szín mélysége, azaz sötétségi foka, és a szín árnyalata, mely attól függ, hogy a haj milyen arányban tartalmaz barnásfekete és sárgásvörös pigmenteket. Az ősz haj nem tartalmaz ilyen pigmenteket.

A festék a természetes hajszínt képes világosítani bizonyos mértékig, de festhetünk sötétebbre vagy akár az eredetivel azonos színmélységet, hogy ősz szálakat fedjünk, vagy esetleg azért, mert más árnyalatot szeretnénk elérni.

Festés előtt fontos jól átgondolni, mi illik az egyéniségedhez, bőrtónusodhoz, a szemszínedhez és az életviteledhez, vagy akár a munkádhoz. Ebben én is tudok majd segíteni, ha elbizonytalanodnál.
A mai modern festékeknek rengeteg árnyalata van és abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy ami nincs, olyat is megpróbálhatunk keverni. Természetes natúr színektől kezdve a melegebb árnyalatokon és a hamvasokon át az egészen extrém vörös is megoldható.

 

Hívj bátran, vagy írj!
Halápi Heni
0670 553 7858